Голова УВКР Михайло Ратушний прокоментував заяву міністра закордонних справ України Павла Клімкіна

Розділ: Коментарі, Новини

Голова УВКР Михайло Ратушний прокоментував заяву міністра закордонних справ України зроблену на кущовій нараді консулів в Європі:

“Абсолютно правильна позиція, якщо не рахувати, що на практиці все часто відбувається навпаки. В числі перших справ після призначення Павла Клімкіна, було скорочення консульств України в тих місцях і державах де найчисельніше і найкомпактніше представлена українська діаспора. Так були ліквідовані консульства в Пряшеві (Словаченнна), Сучаві (Румунія), Парані (Бразилія), тощо.

Все пояснювалось браком коштів і нерентабільністю утримання цих дипустанов, саме в місцях компактного проживання українців.

Натомість, не запропоновано жодної альтернативи, у формі почесних консульств, культурно- інформаційних центрів в приміщеннях, що їх були готові запропонувати громади, інше.

Від таких дій МЗС в минулому, українська громада потерпає і почуває себе забутою в місцях свого компактного розселення, а часто, це автохтонні українські землі, і до сьогодні.

Тому заява абсолютно правильна, але як консулам працювати більш активно із закордонним українством, коли тих самих консулів в місцях компактного проживання закордонних українців скоротили?”

Голова УВКР,

Михайло Ратушний