Найчастіше українські заробітчани стають жертвами трудової експлуатації в Росії

Розділ: Коментарі, Новини

Українські заробітчани готові пережити кризу в країні, де вони нелегально працюють, але не повертатися на Батьківщину, запевняє голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний.  Про те, чому українські емігранти не повертаються додому, повідомили сьогодні, 29 листопада, учасники прес-конференції «Україно, прощавай! Хто і чому не воліє повертатися до України? Аналіз міграційного руху» в ІА RegioNews.

Як зазначила речник представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Варвара Жлуктенко, люди, які від’їжджають до США, Канади чи Австралії, у багатьох випадках їдуть туди на постійне проживання, 20% серед них – на навчання, проте серед усіх емігрантів 37% вже не впевнені, що повернуться до України, а 25% твердо вирішили залишитися жити за кордоном.

Як зазначили учасники конференції, зазвичай люди їдуть за кордон на пошук нової роботи, аби заробити гроші на освіту для своїх дітей, будинок тощо.

«Часто, якщо цієї мети не досягнуто, людина не повертається до України і продовжує працювати за кордоном», ? зазначила Варвара Жлуктенко.

Михайло Ратушний додав, що, незважаючи на кризу в Греції, чимало українських заробітчан знайшли шляхи трудової самореалізації, працюють нелегально, проте не повертаються до України.

У явищі трудової міграції варто звернути увагу і на проблему торгівлі людьми. Варвара Жлуктенко наголосила, що зараз спостерігається не стільки сексуальне рабство, яке у першу чергу насторожує українців перед еміграцією, а  трудова експлуатація.

«Наразі 60% постраждалих від торгівлі людьми – це чоловіки. Вони стали жертвами трудової експлуатації. Варто зазначити, що факти примусової праці найчастіше трапляються  в Російській Федерації», ? повідомила речник представництва Міжнародної організації з міграції.

Михайло Ратушний додав, що в Росії, на відміну від урядів ЄС та Америки,  порушена прозорість статистики щодо кількості мігрантів, тому важко сказати, скільки українців зараз нелегально працює там.

«У Російській Федерації є велика чорна діра в плані статистики. Але ми можемо говорити, що зараз там перебуває  менше 2,5 млн українських емігрантів», ? наголосив Ратушний.

Зазвичай люди переїжджають за кордон і працюють там на будівництвах, займаються господарчою справою, сказала Варвара Жлуктенко. Проте ми не можемо заперечувати факт того, що розпочалася нова хвиля міграції – інтелектуальної. За результатами опитування, яке проводилося серед тернопільської молоді, 80% студентів і випускників мають намір продовжити навчання або почати працювати за кордоном.

Учасники сьогоднішньої прес-конференції наголосили: український уряд повинен усвідомлювати цю проблему, впроваджувати законодавство, яке могло б не відштовхувати, а приваблювати українських заробітчан.

 Спікери зазначили, що усі парламентські слухання, формування ради з питань трудової міграції, зміни в законі поки що не змінюють ситуацію на краще – українці не воліють повертатися на Батьківщину, поки соціально-економічна ситуація не зміниться на краще.

«Емігранти зацікавлені в тому, щоб була можливість повернутися назад, аби існувала прозорість кордонів. Але зараз вони сказали Україні «good bye», і незабаром країна буде обезлюднюватися,  доки держава не змінить своє ставлення до заробітчан», ? зазначив Михайло Ратушний.

RegioNews