Українці як складова польської економіки

Розділ: Новини

Українці зайняли друге місце в рейтингу “50 найбільш впливових людей польської економіки” за версією популярного видання Dziennik Gazeta Prawna, розташувавшись між прем’єром Матеушом Моравецьким та президентом Анджеєм Дудою. “Українці — колективний герой польської економіки, чи принаймні важливий і світлий пункт на нашому ринку праці”, – пояснюють автори рейтингу. Видання також звертає увагу, що зростання ролі українців на польському ринку особливо важливо у контексті демографічних викликів для Польщі.

Як підкреслює часопис, за даними ООН, Польща є однією з країн, де спостерігається скорочення населення найшвидшими темпами, а суспільство незабаром буде одним з найстаріших. У цьому контексті мігранти зі сходу допомагають гальмувати демографічну проблему для Польщі. “Однак, проблему це не вирішує, оскільки Україна старіє і стає безлюдною ще швидше, ніж Польща. Ми також не можемо розраховувати, що нові працівники залишаться в Польщі на постійно”, – підкреслює польська газета.

Польща – одна з країн Європи, яку чи не найбільше вподобали українці-заробітчани. Польський ринок праці відкритий для наших співвітчизників, а також вабить молодих абітурієнтів освітою європейського зразка. За різними підрахунками в Польщі зараз працює близько 1 млн. українців.  Без участі працівників з України реалізація цілої низки бізнес-проектів і підписаних контрактів в Польщі опинилася б під питанням, адже самі поляки працюють по всій Європі і це вже стало загальноєвропейським явищем, навіть стереотипом.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2400524-u-polsi-ukrainskih-zarobitcan-viznali-vplivovisimi-za-dudu.html