ЗАЯВА УКРАЇНСЬКОЇ ВСЕСВІТНЬОЇ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПРИВОДУ ПОЗИЦІЇ МЗС УГОРЩИНИ НА ПРИЙНЯТТЯ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ НОВОГО ЗАКОНУ ПРО ОСВІТУ

Розділ: Заяви, Новини

11 ВЕРЕСНЯ 2017 РОКУ

УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА – МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ, ЩО ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАД ЗА КОРДОНОМ, ІЗ ЗДИВУВАННЯМ СПРИЙНЯЛА ЗАЯВУ МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УГОРЩИНИ, НА ПРИЙНЯТТЯ УКРАЇНСЬКИМ ПАРЛАМЕНТОМ НОВОГО ЗАКОНУ ПРО ОСВІТУ, ЩО БУЛА ОЗВУЧЕНА ГЛАВОЮ ЦЬОГО ВІДОМСТВА – ПЕТЕРОМ СІЯРТО
В ЗАЯВІ ГОВОРИТЬСЯ, ЩО ВКАЗАНИЙ ЗАКОН “ СИЛЬНО ПОРУШУЄ ПРАВА УГОРСЬКОЇ МЕНШИНИ В УКРАЇНІ”, А ЙОГО ПРИЙНЯТТЯ Є “ГАНЕБНИМ”.
НА НАШЕ ПЕРЕКОНАННЯ, ЦІ ТВЕРДЖЕННЯ НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ І Є ПРОЯВОМ АБО НЕПРОІНФОРМОВАНОСТІ, АБО УПЕРЕДЖЕННОСТІ ЗІ СТОРОНИ ГЛАВИ УГОРСЬКОГО МЗС.
БУДЬ ХТО МОЖЕ ПЕРЕКОНАТИСЯ НАСКІЛЬКИ ГАРАНТОВАННІ РЕЛІГІЙНІ, ГУМАНІТАРНІ Й ОСВІТНІ ПРАВА УГОРСЬКОЇ ЕТНІЧНОЇ МЕНШИНИ В УКРАЇНІ – ПОБУВАВШИ НА ЗАКАРПАТТІ, В МІСЦЯХ КОМПАКТНОГО ПРОЖИВАННЯ УГОРЦІВ. ТАМ НА ФЛАГШТОКАХ ПРИ ВХОДІ В ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ПОРЯД З ДЕРЖАВНИМ ПРАПОРОМ УКРАЇНИ, МАЙОРИТЬ ПРАПОР УГОРЩИНИ, ДІТИ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ВІДВІДУВАТИ ШКОЛИ З НАВЧАЛЬНИМИ ПРОГРАМАМИ РІДНОЮ МОВОЮ, ВИДАЮТЬСЯ КНИГИ Й НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ ДЛЯ ЦИХ ПОТРЕБ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ, ТОЩО.

ПРИЙНЯТТЯ НОВОГО ЗАКОНУ ПРО ОСВІТУ НЕ ОБМЕЖУЄ ЦІ ПРАВА, А ПРИВОДЯТЬ ЇХ ДО ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКИХ НОРМ. ВВАЖАЄМО ЩО МОЖЛИВІСТЬ ЗДОБУТТЯ СЕРЕДНЬОЇ І ВИЩОЇ ОСВІТИ, ПОРЯД З РІДНОЮ І ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ, ПРЕДСТАВНИКАМИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН – НЕ ТІЛЬКИ НЕ СУПЕРЕЧУТЬ СВІТОВІЙ ПРАКТИЦІ, АЛЕ Й ДОПОМОЖЕ ЇМ В МАЙБУТНЬОМУ БУТИ КРАЩЕ ПРИСТОСОВАНИМИ ДО ГРОМАДСЬКОГО ЖИТТЯ В СВОЇЙ БАТЬКІВЩИНІ Й ДО МОЖЛИВОСТІ ЗДОБУТТЯ ЯКІСНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ.
НАТОМІСТЬ, ЧИ МОЖЕ ПАН МІНІСТР НАВЕСТИ ПРИКЛАДИ, КОЛИ УКРАЇНСЬКА ГРОМАДА В УГОРЩИНІ МАЄ МОЖЛИВІСТЬ ЗДОБУВАТИ ОСВІТУ РІДНОЮ МОВОЮ ЧИ ТО В СТАРШІЙ ЧИ ХОЧА Б В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ. ЧИ МОЖУТЬ УКРАЇНЦІ ПРОЙТИ УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ КУРС УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ, ХОЧА В ТОМУ Ж УНІВЕРСИТЕТІ ДЕБЕРЦЕНУ , ЯКИЙ ЗНАХОДИТЬСЯ НЕПОДАЛІК УКРАЇНО-УГОРСЬКОГО КОРДОНУ І ЯКИЙ НЕЩОДАВНО НАДАВ СТАТУС “ПОЧЕСНОГО ПРОФЕСОРА” – ВОЛОДИМИРУ ПУТІНУ, КЕРІВНИКУ ДЕРЖАВИ, ЩО АНЕКСУВАЛА УКРАЇНСЬКИЙ КРИМ І ЗДІЙСНЮЄ АГРЕСІЮ СУПРОТИ УКРАЇНИ НА ДОНБАСІ?

УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА ЯК ОРГАНІЗАЦІЯ, ЩО ВІДСТОЮЄ ГУМАНІТАРНІ, КУЛЬТУРНІ Й ОСВІТНІ ІНТЕРЕСИ УРАЇНЦІВ ЗА КОРДОНОМ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ВЛАДИ УГОРЩИНИ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПРАВА УКРАЇНСЬКОЇ ЕТНІЧНОЇ МЕНШИНИ В УГОРЩИНІ НА ТАКОМУ Ж РІВНІ, ЯК ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬСЯ ПРАВА УГОРЦІВ В УКРАЇНІ Й НЕ РОБИТИ ЗАЯВ І ЗДІЙСНЮВАТИ ДІЙ, ЩО СТАЮТЬ НА ПЕРЕШКОДІ ДОБРОСУСІДСЬКИМ ВІДНОСИНАМ МІЖ НАШИМИ НАРОДАМИ І НАШИМИ ДЕРЖАВАМИ.

ГОЛОВА УВКР
МИХАЙЛО РАТУШНИЙ