Меморандум Першого Бізнес-Форуму Української Діаспори

Розділ: Новини

Меморандум

Першого Бізнес-Форуму Української Діаспори

19 травня 2017 р.

Мета  Бізнес-Форуму Української Діаспори – є залучення потенціалу української діаспори та українських трудових мігрантів для налагодження ділової та економічної співпраці з українською Державою та бізнесом в Україні.

Бізнесмени України та діаспори вперше за 25 років одержали змогу встановити прямі контакти та обговорити можливості співпраці між собою. Було засвідчено, що закордонне українство здатне забезпечити ефективну допомогу в залученні прямих іноземних інвестицій, сучасних технологій, інновацій та участь великих міжнародних компаній до роботи в Україні.

Форум створив нові можливості для подальшого втілення заходів з диверсифікації українського експорту та надання практичної допомоги малому і середньому бізнесу під час здійснення експортно-імпортних операцій.

У рамках  роботи  профільних секцій та В2В діалогу за такими напрямами, як ІТ технології,  агробізнес, експорт-імпорт, інвестиції та інновації – представники української діаспори – підприємці з 16 країн світу, що заснували свій бізнес, розповіли про потреби і можливості кооперації з українською бізнес-спільнотою.

Економічний потенціал діаспори досі багато в чому залишається невикористаним. Більш ефективному економічному співробітництву України з діаспорою заважають в основному проблеми, наявні всередині України: це існування монополій і нерівні умови бізнесу. У зв’язку з цим  необхідно пом’якшити торговий режим для іноземних інвестицій.

Нині політика держави по відношенню до діаспори міняється. На відміну від минулого досвіду, коли діаспора виступала в основному з благодійними проектами, тепер ставиться акцент на інвестиційних програмах, що сподіваємось призведе до скорочення безробіття, бідності та еміграції з України. Також варто використовувати не тільки фінансові, а й інтелектуальні можливості діаспори та залучати їх в процесі управління та консультацій.

Враховуючи побажання учасників Першого Бізнес-Форуму української діаспори в м. Києві 18-19 травня 2017 року, організованого Українською Всесвітньою Координаційною Радою та Торгово-промисловою палатою України , в якій взяли участь і дипломати різних країн, вислухавши пропозиції та зауваження під час пленарних виступів, роботи різних секцій та спілкування В2В, організатори  Форуму  звертаються від імені його учасників із наступними пропозиціями:

  • створення постійно діючого органу для співпраці з українцями закордоння, діяльність якого координуватиметься УВКР та ТПП України і в задачі якого входить співпраця бізнесменів з України та діаспори.
  • забезпечити щорічне проведення відповідних Бізнес-Форумів Української Діаспори.
  • запропонувати урядові України залучати до роботи в міністерствах та відомствах українців закордоння задля поділу досвідом та інформацією в проведенні реформ в Україні.

Задіяти  структури УВКР та ТПП,  їх представників за кордоном, для об’єднання зусиль  з  урядом для допомоги налагодження ефективної взаємодії між українським бізнесом в Україні та за кордоном.

Звернутися до Президента України та прийняти відповідні рішення, щодо Програми повернення і підтримки українських заробітчан, на рахунках яких є кошти в інших країнах і які можуть повернутися в Україну, створити нові робочі місця, платити податки і інвестувати в Батьківщину значні суми.

Звернутися до Президента та Уряду із пропозицією розробки та відновлення Державної програми співпраці із українцями за кордоном.

 

Прийнято учасниками Першого Бізнес-Форуму Української Діаспори в Києві.