Інтерв’ю з Михайлом Ратушним – Головою Української Всесвітньої Координаційної Ради

Розділ: Інтерв'ю

Михайло Ратушний – народний депутат України 2-го, 3-го і 4-го скликання, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради.

Ви є головою Української Всесвітньої координаційної Ради, чим вона займається?  

Українська Всесвітня Координаційна Рада – міжнародна громадська організація, є фактично ровесницею Української Незалежності, створена в 1992 році з ініціативи українських організацій Східної і Західної  діаспори, а також українських громадських організацій в самій Україні, що були в авангарді боротьби за постання Самостійної України: Товариство Української Мови (зараз “Просвіта”), Спілка Офіцерів України та багатьох інших котрі до нині є нашими членами.

УВКР є недержавною організацією, але всі ці роки держава Україна в тій чи іншій мірі сприяла діяльності УВКР, особливо, в проведенні Всесвітніх Форумів Українців,  що проходять кожних 5 років в Україні.

Діяльність УВКР випливає із її Статуту, де записано: “метою УВКР є утвердження інтересів світового українства у всіх сферах шляхом координації діяльності громадських організацій і діячів в Україні й українському зарубіжжі та співпраці з вітчизняними і закордонними урядовими, підприємницькими, громадськими структурами, сприяння збереженню національної ідентичності українців,”

Чим ми й займаємось разом з об’єднаннями закордонного українства в 42 країнах світу де є наше членство.

Ви отримали Орден “За заслуги” ІІІ ступеня, розкажіть про це!

Як би не Ваше питання і Вікіпедія я би й вже забув про цю нагороду -)

До 20-річниці створення Народного Руху України і річниці Незалежності України – тих хто був серед організаторів створення Народного Руху України і був активним в боротьбі за постання самостійної України відзначили державними нагородами. Як один із активістів  і засновників Народного Руху України я опинився в списку представлених до державних нагород.

Ви часто зустрічаєтесь із нашою діаспорою, були присутні при створенні української організації “Український Народний Дім” у Чехії, що для наших українців у світі турбує найбільше?  

В Чехії, взагалі, доволі багата і цікава українська громада: тут  і в історичній ретроспективі є унікальний досвід творення української діаспори і сьогодні вчорашні трудові мігранти вже виросли зі статусу “заробітчан” і стають все активнішими в суспільному житті. Власне, відкриття чи точніше відновлення “Українського Народного Дому” в Празі є підтвердженням цих процесів.

А що хвилює? Як все світове українство: що відбувається на Батьківщині, чим допомогти Україні в подоланні наслідків російської агресії, як зберегти свою національну ідентичність в морі асиміляції.

Свого часу Ви ставили підпис про визнання засудження Тимошенко незаконним, зараз наша активістка Надія Савченко ув’язнена в Росії, що на Вашу думку, може пришвидшити її звільнення?

Надія Савченко – це символ незламності українського Духу, українського Вояка і української Жінки! Разом із закордонними українцями й громадянами України ми долучались до чисельних акцій на підтримку Наді, але питтання її звільнення лежить в площинні прийняття політичного рішення однією особою – володимиром путіним.

Сподіваюсь, найближчим часом її буде обміняно на російських офіцерів взятих в полон на території України. Хочу в це вірити…

Над чим працюєте зараз?

Зараз підводимо підсумки року що відходить і плануємо рік 2016 . В наступному році в Києві відбудеться 6-тий Всесвітній Форум Українців на котрий прибудуть сотні наших співвітчизників зі всього світу.

uainworld.com